Błyskawiczne uprawomocnienie PnB

Napisałem metodę, jak szybciej uprawomocnić Pozwolenie na Budowę. W moim przypadku to nie zadziałało. Zawiódł człowiek.

A jak to się stało? Ano, warunkiem jest, żeby strony otrzymały zawiadomienia o decyzji. W tym celu muszą odebrać polecony ze zwrotką. Wtedy mogą się stawić w urzędzie i przedłożyć dokumenty, jak opisałem w artykuliku Jak szybko uprawomocnić Pozwolenie na Budowę.

Dzwoniłem, jeździłem, a przede wszystkim pytałem się matki, czy doszło zawiadomienie? I zawsze odpowiedź brzmiała, że nie doszło. I tak minęły święta, przeszedł Nowy Rok. Aż wreszcie udałem się osobiście do urzędu powiatowego w Piasecznie, bo termin uprawomocnienia minął, żeby zgłosić się po pieczątkę na decyzji.

Wybuchła mała panika, pani urzędniczka zaczęła kursować pomiędzy kancelarią a gabinetem szefa, a ja tymczasem grzecznie czekałem na korytarzu. W końcu przedstawiono mi prawdopodobną wersję wydarzeń: kancelaria oczywiście NIEZWŁOCZNIE wysłała zawiadomienie, tylko gdzieś ZAGINĘŁO NA POCZCIE. POLECONY ZE ZWROTKĄ. Chyba nie muszę pisać dosłownie, jak brzmi moja, wydedukowana wersja wydarzeń? Szczególnie, że jednakowoż pieczątkę mi przybili, choć musiałem się kopnąć spowrotem do Warszawy po odpowiednie oświadczenia, które w tym terminie już nikomu nie były potrzebne. Chyba, że jako dupochron. A gdyby wszystko odbyło się po bożemu, dupochron nie byłby potrzebny.

Ale uprawomocnienie jest, dwa dni później złożyłem zawiadomienie o rozpoczęciu budowy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

I teraz można już powiedzieć, że naprawdę BUDUJEMY!!!


Autor: flamenco108 w Blog budowy domu w pią 12 stycznia 2007. Tagi: Budowa,

Comments

komentarze odpala Disqus