Projekt już w trakcie kreślenia.

Ładnie to brzmi - "kreślenia". W jakimś ArchiCADzie. Dziś mam spotkanie z architektem, obejrzę, co się już urodziło. Trzeba pogrymasić, zanim zakończy prace nad projektem, albowiem później będzie trudniej wprowadzać zmiany. Z drugiej strony gonią nas terminy, więc i grymasić nie mogę za dużo.

Pokażę tutaj, wyniki mojego mozolnego przerysowywania koncepcji kreślonej ołówkiem, do programu "CYCAS":http://www.cycas.de. Jest to zmyślny program do projektowania w trzech wymiarach. Prosty do nauczenia się, lekki, nie wymagający. Darmowa wersja w zasadzie by mi wystarczyła, ale mam zamiar później przerysować cały projekt, więc kupiłem wersję basic.

Rysunki mogą być niewyraźne, bo zostały zmniejszone do szerokości strony. Chcąc obejrzeć dokładniej, kliknij prawym przyciskiem myszy w obrazek i wybierz opcję "Pokaż obrazek".

Na razie mam rozrysowany jeno parter. Nie ma projektu komina, to robota dla architekta, za coś bierze pieniądze...

Tutaj rzucik z góry:

01

Tutaj 3D z południowego-wschodu:

02

Tutaj 3D z południowego-zachodu:

03

Tutaj 3D z północnego-wschodu:

04

Tutaj 3D z północnego-zachodu:

05

Sprytny programik, no nie?

Taki mniej więcej rozkład będzie na parterze. Jeśli chodzi o poddasze, to w pierwszym kroku nie zostanie wykończone. Posłuży jako strych. A później, to się zobaczy. Znajdą się tam zapewne pokoje dziecinne, żeby nam się dzieciarnia nie pałętała po parterze i staruszkom życia nie truła.


Autor: flamenco108 w Blog budowy domu w pią 06 października 2006. Tagi: Budowa,

Comments

komentarze odpala Disqus