Boskie ciała w dzień wolny wypoczywają.

Z okazji Bożego Ciała ekipa zmyła się do domu, więc i my niespecjalnie napieraliśmy na robotę. Ot, takie tam drobne prace porządkowe.

Przyjechały dzieci i na parę godzin na placu budowy zrobiło się przedszkole. Był basen z nagimi dzikuskami w środku, obiad pod jabłonką - słowem - relaks. A później inwestorzy troszeczkę pozamiatali, co zostało uwiecznione na cyfrowej matrycy, a niniejszym poniżej przedstawione:

sprzątanko
01

sprzątanko
02

sprzątanko
03

sprzątanko
04

sprzątanko
05

Na forum muratordoma zarzuciłem temat wielosłupka na rogu budynku. Mój Główny Technolog uważa tę kwestię za zaszłość, metodę stosowaną ślepo bez przemyślenia, po co.

wielosłupek ze
szkielet.com.pl

widoczne wielosłupki w narożach
budynku

Powyżej zdjęcia ze strony www.szkielet.com.pl pokazujące słupki wielokrotne w narożach i węzłach. Pozwoliłem sobie je zlinkować dla zilustrowania problemu.


Na stronie Muratorplusa znalazłem artykuł ze zdjęciem z kamery termowizyjnej, gdzie pokazane jest, jak węzeł konstrukcyjny staje się mostkiem cieplnym.

termowizja.jpg)

Zatem u nas, aby uniknąć mostków cieplnych, a w braku racjonalnego uzasadnienia dla zwiększonego zużycia drewna, nie zaprojektowaliśmy słupka wielokrotnego na narożach zewnętrznych konstrukcji. A wyglądać będzie to tak:

nie ma
wielosłupka

I mam nadzieję, że sie dom nie zawali, bo mam zamiar w nim mieszkać...


Autor: flamenco108 w Blog budowy domu w pią 08 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Comments

komentarze odpala Disqus