Przerwa technologiczna.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 26 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

W najbliższym tygodniu czeka nas przerwa technologiczna, czyli nie będzie ekip pałętających się po budowie. Będzie okazja posprzątać.

osb na
ścianie

Oprócz sprzątania pozostało jeszcze trochę roboty, na którą szkoda fachowców: dokończyć stężanie budynku przez dobijanie więcej gwoździ w płyty OSB - dotychczas nabiłem tyle, ile dosięgłem z ziemi, pozostało jeszcze... Policzmy... ok. 2m …

Czytaj dalej »


Pudełko się zamyka...

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pią 22 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Pomimo starań obu ekip prace posuwają się do przodu. Dziś spodziewam się zobaczyć dach pokryty papą i pudełko domu całkowicie zamknięte płytą OSB.

froncik

Daszek nad wejściem wygląda ładnie i nie ganeczkowato. Pisałem już, że nie podobają mi się ganki.

Cieśle nabijają płytę OSB na konstrukcję. Ma to znaczenie przede wszystkim …

Czytaj dalej »


Dach na ukończeniu.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 20 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Na budowie znowu zawrzało. Łącznie w tym tygodniu kręci się po placu dziewięciu chłopa w dwóch ekipach. Jedna na ziemi, druga w powietrzu.

Freddy Kruger, Pablo de la Pilla, Adalbert z Planche oraz Jarosław z Drzewa. Dobili ostatnie deski dachowe.

Ekipa pod kierunkiem majstra, który wcześniej robił dla mnie fundament …

Czytaj dalej »


Koszmarne dachowanie

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 19 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Piszę ten rozdział trochę poniewczasie i na zimno, ale co poradzić, kiedy wcześniej czasu nie było. A i teraz nie ma go zbyt wiele. Krótko mówiąc - dachowaliśmy. Cały czas.

Ekipa po zbudowaniu szkieletu raźno zabrała się za nabijanie desek dachowych.

Nie jest to taka sobie prosta sprawa. Jak to zwykle …

Czytaj dalej »


Mamy daszek nad wejściem - na razie ażurowy.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 12 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Dzień wczorajszy zaczął się podejrzanie lekko, łatwo i przyjemnie. Stresowałem się bez przerwy w pracy, oczekiwałem aż gruchnie to nieszczęście, które ma zwyczaj pojawiać się w najmniej spodziewanych momentach.

I się doczekałem.

Najsampierw odbyłem spotkanie robocze z panem Markiem Haberką, który najwyraźniej zostanie naszym dostawcą okien. Jest doskonałym - i pierwszym …

Czytaj dalej »


Pierwsze krokwie na dach!

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 11 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Nie mogę się napatrzeć, jak to szybko idzie. Zaraz stanie kompletny szkielet i pozostanie nam wypełnić go tymi wszystkimi cudami techniki, które dziś uważa się za nieodzowne dla dobrze działającego domu.

szkielet
01

Chłopcy wrócili zaraz po Bożym Ciele i znowu robota zafurkotała. Powietrze wypełniły rzężenia przeróżnych urządzeń mechanicznych, powarkiwania wiertarek, wycie …

Czytaj dalej »


Boskie ciała w dzień wolny wypoczywają.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pią 08 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Z okazji Bożego Ciała ekipa zmyła się do domu, więc i my niespecjalnie napieraliśmy na robotę. Ot, takie tam drobne prace porządkowe.

Przyjechały dzieci i na parę godzin na placu budowy zrobiło się przedszkole. Był basen z nagimi dzikuskami w środku, obiad pod jabłonką - słowem - relaks. A później inwestorzy troszeczkę …

Czytaj dalej »


Kontynuacja ostrego początku drugiego etapu.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 06 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Ekipa szaleje, nie ma o czym pisać. W związku z tym wrzucam tylko zdjęcia z wczorajszego dnia. Zamknęliśmy drewniany krąg domu.

Dzisiaj chłopaki dobiją brakujące kawałki słupków, przewiązki, zastrzały, zepną oczepy. Może też przystąpią do kładzenia belek stropowych. Wiem, że nagle nam potrzeba profili stalowych, w których ukryją się słupki …

Czytaj dalej »


Ostry początek drugiego etapu.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 05 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Tak. Zaczął się wreszcie ten wyczekiwany drugi etap budowy. Zaczął ostro, z kopyta. Niczym koń, co se trawkę na miedzy skubie, a popiarduje niechcący i z lekka, denerwuje wozaka, wkurzało mnie to oczekiwanie. Ale jak już się zaczęło, to tak, że aż.

Ekipa błyskawicznie osadziła podwaliny i zabrała się za …

Czytaj dalej »


Przyjechała ekipa.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 04 czerwca 2007. Tagi: Budowa,

Nareszcie. Z dokładnością do 34 dni cieśla z ekipą wreszcie się pojawił. Nie mogę się doczekać, kiedy zniknę z roboty i pojadę na budowę zobaczyć, co już skroili...

Wczoraj do wieczora deliberowaliśmy z Technologiem, jak tu rozwiązać problem wynikły z kilkumilimetrowej nierówności fundamentu w kilku miejscach - podwalina nie chce trzymać …

Czytaj dalej »


Nocne prace przy szkielecie.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 30 maja 2007. Tagi: Budowa,

Dziś w nocy, a właściwie wczoraj w nocy, pchnęliśmy do przodu problem szkieletu magazynu. Tym razem było nas więcej, zatem i weselej.

Nie zważając na krążące po niebie chmury, podniecone tym faktem muszki gryzujki i ogólną duszność atmosfery nie spiesząc się przygotowaliśmy z Głównym Technologiem plac budowy, zmontowaliśmy segment i …

Czytaj dalej »


Pierwsze prace konstrukcyjne

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 28 maja 2007. Tagi: Budowa,

Nie mogąc się doczekać na fachowców sami ruszyliśmy z pracami.

Najsampierw w piątek z Otharem dokonaliśmy finalizacji żmudnego procesu sortowania drewna. Wymiar ramiaka 4x15cm został poukładany wg długości, pogrupowany funkcjonalnie i minęła 23:00.

koniec
sortowania

Na zdjęciu powyżej widać efekt naszej pracy - te dwa sągi na drugim planie to komplet elementów …

Czytaj dalej »


Mrówki

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 23 maja 2007. Tagi: Budowa,

Ponieważ cały czas trwa przerwa technologiczna, zmienię temat na bardziej przyrodniczy. Mrówki. Inne żyjątka. Nagle uświadomiłem sobie, że mieszkając w domu będziemy mieć z nimi częściej do czynienia niż wegetując w betoniaku.

A to dlatego, że odkryłem na skraju fundamentu nowiutkie mrowisko. Jedno duże, albo kilka mniejszych. Na długości kilkunastu …

Czytaj dalej »


Nerwy napięte do granic

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 21 maja 2007. Tagi: Budowa,

Wreszcie wiadomo. Kluczowa postać tej budowy, czyli człowiek-piła z ekipą przyjedzie do kraju 31-go maja. O miesiąc później.

Już mnie pioruny siarczyste brać zaczęły i zacząłem na internecie szukać jakiejś broni, która stanie się zabójcza, a nie wymaga zezwolenia. Znalazłem - sztacheta. Na szczęście fachowcy mię pocieszyli.

Na razie się zobaczy …

Czytaj dalej »


Nowe klocki dowieźli!

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 14 maja 2007. Tagi: Budowa,

Nic się nie dzieje. Człowiek nie wie, wyluzować się, czy nie? A do tego co i raz pada. A do tego znowu przywieźli klocki.

Więcej
drewna...

A stało się to w sobotę bladym świtem. I znowu dygaliśmy z deseczkami na plecach, i znowu płyta główna mojego domu pokryła się czarnymi plamami przykrytych …

Czytaj dalej »