Styropianu ciąg dalszy.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 22 października 2007. Tagi: Budowa,

To się ciągnie jak płynny styropian! Na szczęście czas mamy ograniczony. Umówiłem się na wylewki.

Dnia 29-go października, o 7:00 z rana rozpocznie się alertowa akcja, która zamknie definitywnie część konstrukcyjno-instalacyjną na parterze i rozpocznie etap czystej wykończeniówki. Zacznie się łażenie po składach, wybieranie płytek, tego całego wykończeniowego barachła …

Czytaj dalej »


Grzebanie w styropianie

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 15 października 2007. Tagi: Budowa,

Trwa. Ciągle trwa. Naprawdę, nie spodziewałem się, że to tyle roboty. Myślałem, hop, siup i domek stoi. A tu niespodzianka!

Gdyż, jak wcześniej już wspomniałem, należy ocieplić beton przed wylaniem na niego kolejnej warstwy betonu. W związku z tym od dwóch tygodni grzebię się w styropianie.

Wygrzebuję go z włosów …

Czytaj dalej »


Powrót po długiej przerwie.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pią 28 września 2007. Tagi: Budowa,

Budowa ta, długo, bo długo, ale doszła do czego doszła. Tak więc mam, to co mam. Minęło kilka tygodni, a ja ze zdumnieniem stwierdzam, mimo, że wydarzyło się moc, na zdjęciach widać niewiele. I tak zapewne, niestety, będzie już do kończa budowy. Wielkie projekty odeszły w cień, zaczęła się żmudna …

Czytaj dalej »


Prace trwają czyli pędzą

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pią 07 września 2007. Tagi: Budowa,

Prace posuwają się wartko naprzód. Problemów technicznych dotyczących dziubdzianych szczególików - coraz więcej. Ale też coraz więcej widać pomieszczeń, coraz mniej trzeba sobie wyobrażać, coraz trudniej cyknąć zdjęcie, na którym coś widać.

Już można sobie wyobrazić, gdzie stanie kuchenka, gdzie będzie zlewozmywak, zmywarka... Tylko czy wystarczy mi na te fanaberie pieniędzy …

Czytaj dalej »


Gilotyna budowlana.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 05 września 2007. Tagi: Budowa,

Dla odświeżenia powietrza i dla śmiechu publikuję poniżej obrazek autorstwa Jurka Krzętowskiego, który wygrzebałem z czeluści twardego dysku.

Jest bardzo na czasie, nieprawdaż? Rynek budowlany, wobec budowlanego boomu, stał się typowym rynkiem dostawcy i usługodawcy, bynajmniej nie klienta. Tymczasem mówi się, że "wszyscy, co coś umieją, wyjechali na Wyspy".

Chcę …

Czytaj dalej »


Znika przestrzeń, pojawiają się ściany.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 04 września 2007. Tagi: Budowa,

Etap płytowania ścian trwa krótko i jest widowiskowy. Błyskawicznie pojawiają się pomieszczenia i można sprawdzić, czy rzeczywiście dobrze zaplanowaliśmy przestrzeń

Na razie można wysnuć przypuszczenie, że zaplanowane rozkłady co najmniej pokryją się z potrzebami, które miały spełnić. Pokoje wydają się przestronne i ustawne, pomimo, że mają po 10m2, czyli, jak …

Czytaj dalej »


Pojawiają się ścianki!

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 03 września 2007. Tagi: Budowa,

Pomału wkraczamy w ostatni etap budowy domu - wykończeniówkę. Na coraz dalszy plan zaczną schodzić kwestie techniczne, a coraz ważniejsze staną się sprawy związane z ogólnie i szczególnie pojętą estetyką i ergonomią wnętrz.

Najsampierw pojawiła się łazienka, ponieważ w niej nie ma gniazd sieci komputerowej i telewizyjnej. Powiecie, że telewizja powinna …

Czytaj dalej »


Przerwa dłubologiczna.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pią 24 sierpnia 2007. Tagi: Budowa,

Chłopaki pojechali i ich nie ma. Główny Technolog też wyjechał, przeżył katastrofalną burzę na Mazurach i na razie nie ma zamiaru wracać. Przerwa. Na niespieszną dłubaninę.

Czyli sam przyjeżdżam na budowę i dłubię z listy, co tam jest do zrobienia. Pewnie mógłbym zrobić więcej, ale jak Główny Technolog wyszkolił mnie …

Czytaj dalej »


Martillos Hermanos zakończyli działalność.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 20 sierpnia 2007. Tagi: Budowa,

Silna grupa braci zdecydowała się zakończyć działalność na mojej budowie. Zwinęli młotki, metrówki, piły, przykładnice, zapakowali do wozu i pojechali. Tylko mi śmignęli, jak skręcałem na działkę. Może to i lepiej. Wolę się witać niż żegnać.

Na do widzienia machnęli szkielet werandy i zadaszyli. Na czym teraz stoimy?

Na dachu …

Czytaj dalej »


Wrzutka za ostatnie dwa tygodnie.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 07 sierpnia 2007. Tagi: Budowa,

Z powodu rozlicznych zajęć na budowie, przed budową i po budowie, czułem się wystarczająco zmęczony, aby odpuścić sobie robienie regularnych wpisów. Zatem teraz pozwolę sobie uczynić szybką wrzutkę złożoną ze zdjęć i komentarzy, która zobrazuje pokrótce, co się dzieje.

Bo dzieje się dużo. Głównie z kominem, który, pomimo, że drogi …

Czytaj dalej »


Góry i doły

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 25 lipca 2007. Tagi: Budowa,

Znowu się kurzy na budowie. Od dołu do góry, kopią się dołki i uszczelniają górki.

Tak to jest, jak na budowie szaleje pięciu chłopaków przez cały dzień. Przyjeżdżam i codziennie widzę, jak coś się zmienia.

Zacznę jednak od zdjęć wspomnieniowych, sentymentalnych. W niedzielę, 2007-07-22, spadła ulewa. Niedokładnie przymocowane płyty ocieplenia …

Czytaj dalej »


Zmęczenie inwestora.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: pon 16 lipca 2007. Tagi: Budowa,

Jestem mocno zamięszany po tym urlopie, na którym nie wypocząłem... Nie mogę się znaleźć na placu budowy, czuję się ciągle zmęczony. Ale prace idą dalej.

Głównie dzięki Głównemu Technologowi, który wizjonersko patrząc w przyszłość, planuje, projektuje i buduje ją w teraźniejszości.

Powstaje podciąg... Podciąg to taka belka, która, odwrotnie do …

Czytaj dalej »


Szybki wpis pourlopowy.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: śro 11 lipca 2007. Tagi: Budowa,

Na urlopie nie wypoczęliśmy, oj nie. Deszcz padał, namiot się walił, w butach chlupało, dzieci wyły, w brzuchu burczało.

Na szczęście już się to skończyło i wróciliśmy na plac budowy. A tu pod naszą nieobecność, prace się nieco do przodu posunęły. Ale nie bardzo to widać. Wszystko dlatego, że po …

Czytaj dalej »


Wpis przedurlopowy

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: czw 05 lipca 2007. Tagi: Budowa,

Tak jest. Budowa tak rzuca się na mózg, że terapeutycznie trzeba sobie czasem dać na luz.

Publikuję zatem poniżej ostatnie zdjęcia przed naszym wyjazdem gdzieś, jak najdalej od budowy.

pablo
wierci

Ładnie obite ściany zostaną podziurawione. Ma to służyć wentylacji wełny, albowiem znajdzie się ona po dwóch stronach płyty OSB.

dziury w
ścianie

ściana
W

ściana
W

Martillos Hermanos …

Czytaj dalej »


Przyjechały okna.

Autor: flamenco108 w Blog budowy domu Data: wto 03 lipca 2007. Tagi: Budowa,

Od poniedziałku znowu się kotłuje na placu budowy. Przyjechali bracia Martillo i znowu łupią. A dziś, we wtoreczek z rana samiuteńkiego, przyjechały kochaniutenieczkie okieneczka!

Budynek obity poprzecznymi odstępnikami nabrał trochę charakteru. Można sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało, kiedy wreszcie skończymy.

domek

A swoją drogą, im więcej jest zrobione, tym więcej …

Czytaj dalej »